Araba Tutkunlarının İzlemesi Gereken 5 Film

1 – Taxi Driver (1976)

1976 yapımı Taxi Driver gerçek bir araba filmidir çılgınlığın, yalnızlığın ve şiddetin harmanlandığı film sürücünün taksisi ve onu şehrin sokaklarında nasıl kullandığı ile alakalı. Modifiye severlerin çok hoşuna gitmese de maceraperest araba severler için defalarca izlenecek kadar sevilen bir filmdir.

2 – Fast And Furious (2001)

Modifiye severlerin vazgeçemediği bu film bize sadece araba yarışlarını değil dostluğu dürüstlüğü de öğretti. 2001 yılında vizyona giren film yeni bir serinin başlangıcıydı. Gerçek modifiye sevenlerin yanında bu filmi hikayesi sebebi ile izleyenlerde var. Vin Diesel, Paul Walker, Dwayn Johnson, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson gibi usta isimlerin oynadığı film serisi En çok izlenen araba filmi niteliğini de taşıyor.

3 – Christine (1983)

1983 yapımı film Stephen King’in klasik romanının uyarlamasıdır.Utangaç, İnek genç Keith Gordon yeni aracı 1958 Plymouth Fury’si ile takıntılı, gıcık, sert bir mizaca bürünüyor ve daha acımasız, agresif bir kişi oluyor. Peki bu arabasının suçu mu ? (Evet bence öyle).

4 – Transporter (2002)

Frank hayatının yarısına yakınını Özel bir operasyon biriminin en önemli kolu olarak geçirmiştir. Frank artık özel bir paralı askerdir. O bir taşıyıcıdır. Ve işindeki altın kurallar onu tehlikeli maceralara sürüklemektedir. Arabasıyla yada eşsiz maceralarıyla kendini izletmektedir.

5 – Need For Speed: Hız Tutkusu (2014)

1994′ te çıkan Need for Speed oyununun filme uyarlanışı olan bu eser. Yarışlara giren bir gencin başının belaya girmesi ve intikamını almasını anlatıyor. Oyundan sonra bu filmin gelmesi çoğu oyuncuyu heyecanlandırmıştı ve beklentileri karşıladı imdb puanı ve izleyici yorumları ile listemizde 5. sıraya yerleşmeyi başaran bu film çoğu kişiyi 2.filmi de beklettirmiyor değil doğrusu.

Enes Doğuhan

Dünyanın en iyi yazarı :)

Bir cevap yazın