PlayStation 5’e 1440p Çözünürlük Desteği Geliyor

Yapılan analizler neticesinde ortaya çıkan raporlarda PlayStation 5 doğal yollarla 1440p çözünürlüğü desteklemiyor. Yaşanan bu gelişmeler ışığında üretici firma Sony tarafından PlayStation 5’in 1440p çözünürlük desteği ile ilgili önemli bir açıklama geldi. Sony tarafından yapılan açıklamada gelen talep ve isteklerin oranına göre PS5’e 1440p çözünürlük desteğinin eklenebileceğini belirtti.

Bildiğiniz üzere PS5‘te Xbox Series X ve Xbox Series S modellerine kıyasla 1440p desteği bulunmuyor. Ancak, Sony’nin yeni nesil oyun konsolu 1080p çözünürlükteki bir görüntüyü 1440p‘ye çeviriyor. Bu da haliyle iyi bir deneyim ve akıcılık sunmuyor.

Fakat bugün Sony cephesinden konuyla ilgili önemli bir açıklama geldi. Sony Interactive Entertainment Kıdemli Başkan Yardımcısı Hideaki Nishino, eğer ilerleyen dönemlerde PS5 oyunlarını 1440p çözünürlükteoynamaya yönelik talepler artarsa, bu desteği oyunculara sunabileceklerini belirtti.

PS5’in şu anlık doğal 1440p desteğine sahip olmadığını ifade eden Nishimo, ayrıca PS5’teki önceliğin TV’ler olduğunu da ifade etti.

Kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre kararlarında değişikliğe gidebileceklerini de belirten Sony, PS5’in 1440p çıkış vermemesi için önünde herhangi bir engel olmadığına da özellikle dikkat çekti.

Sony, bu açıklaması her ne kadar PS5’i 1440p çözünürlüklü ekranlarda oynayan oyunculara umut vermiş olsa da, bu desteğin tam olarak ne zaman kullanıma sunacağı hakkında herhangi net bir açıklamada bulunmadı.

Okanikal

Read Previous

Uber, Covid Nedeniyle Müşteri Çekme Arayışında

Read Next

İşte Ülkemizde Üretilen Otomobil Modelleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.