Uber, Covid Nedeniyle Müşteri Çekme Arayışında

Uber, artık kullanıcıların 30 gün önceden yolculuk rezervasyonu yaptıkları halde favori bir sürücü seçmesine izin verecek.

Uber  kullanıcıların 30 güne kadar sürecek olan rezervasyonları için yeni bir kampanya başlattı. COVID-19 salgını sırasında müşterileri çekmek için yeni yollar arayışına giren şirket, yolcuları için en sevdikleri sürücüyü seçmesini sağlayacak yeni özelliği bu hafta içerisinde hayata geçirecek.

Önümüzdeki hafta uygulamada görünmeye başlayacak olan Uber Reserve adlı yeni seçenek, en az iki saat önceden yolculuk rezervasyonu yapmak isteyen kullanıcılar için tasarlandı. Uber, ancak zaman çizelgesi altında kalan seyahatler için de mevcut “bir yolculuk programı” seçeneğini koruyacağını açıkladı.

Uber’in operasyon lideri Holley Beasley, “Size zaman kazandırarak ve hizmetimizin merkezinde yer alırak, hayatınızın etrafına daha esnek bir şekilde uyan mobilite özellikleri oluşturarak bu fikri bir üst seviyeye taşımak istedik.” dedi.

Reserve özelliğini kullanan sürücülere ücretleri önceden gösterilir ve yolculuk öncesinde bir sürücüyle eşleşir. Şirket ayrıca bir “favori sürücü” seçeneği ekledi. Sürücüler artık uygulamalarına favori sürücüleri ekleyebilir. Yedek özelliklerini seçtikten sonra, sürücüler “favori sürücülerden” birini seçme seçeneğine sahip olacaklar. Bu favori sürücüler ilk onlara sunulacak. Uber, tercih edilmeyen sürücelerin cezalandırılmayacağını vurguladı.

Uber’de ürün müdürü olan Geoff Tam-Scott’a göre özellik COVID-19’dan önce geliştiriliyordu. Tam-Scott, baharın sonlarına doğru “bu özelliğin gelişimini hızlandırmak için hepimiz çalıştık

” diye de ekledi.

Uber Reserve başlangıçta 20 ABD şehrinde başlatılacak ve Premium Uber Siyah ve Siyah SUV sürücüleri ile başlayacak. Şirket, bu özelliği yıl sonuna kadar Uber X, “konfor” ve XL gibi diğer sürüş seçeneklerine sunacağını açıkladı. İlk lansman şehirleri Atlanta, Austin, Charlotte, Charleston, Chicago, Dallas, Denver, D.C., Fort-Myers / Napoli, Houston, Las Vegas, Miami, Milwaukee, Nashville, New Jersey, New York City, New Orleans, Orlando, Philadelphia, Phoenix ve Seattle’dır.

Okanikal

Read Previous

Nikola’nın Bankada 900 Milyon Doları Var!

Read Next

PlayStation 5’e 1440p Çözünürlük Desteği Geliyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.